O nás

Firma JETTO-Keramika vznikla v roce 1992 jako dílnička v malých prostorách. Několik párů šikovných rukou začalo vytvářet menší či větší dílka pro radost svému okolí. Postupně se okruh zájemců zvětšoval, výrobky se líbily, chuť do práce nechyběla, takže se naše tvorba brzy objevila v několika stovkách obchodů a v galeriích po celé České republice.

Naše práce putovaly také do zahraničí (Polsko, Francie, Dánsko, Portugalsko, Rakousko, Slovensko, Holandsko ...). Byla to zejména keramika zhotovená na zakázku nebo jako soukromé dary.

Sortiment v současné době čítá množství dárkové keramiky ručně modelované a velký výběr točených užitkových výrobků s rozmanitými vzory.

Dekorativní keramika je modelovaná i glazovaná zásadně ručně, nepoužíváme žádné formy, takže každý kus je originální. Výrobky točené na kruhu, určené jako užitkové, jsou glazované zdravotně nezávadnými glazurami vyhovujícími hygienickým normám. Pálením při vysoké teplotě 1100°C - 1160°C získávají velkou pevnost a nepropustnost a jsou určené k dennímu používání i do mikrovlnné trouby a mohou se mýt v myčce.


Ze závažných důvodů jsme byli nuceni pozastavit činnost, ale v 2014 jsme se rozhodli pokračovat, s nepatrnou změnou jména firmy na "Keramika Jetto".

 

Všechny naše užitné keramické výrobky jsou označeny logem firmy. Zaručujeme jejich zdravotní nezávadnost a použitelnost již po mnoho let.