Úvod

V této chvíli nabízíme jen několik druhů výrobků skladem, převážná část sortimentu je na objednávku. Informujte se prosím elektronickou poštou. Ráda odpovím.


Momentálně jsme omezili výrobu točených věcí na zakázku, nicméně dohoda je možná.


Doba dodání u zboží na objednávku se pohybuje v rozmezí 3 - 12 týdnů, podle druhu výrobku, množství zboží a vytíženosti naší dílny.

Nejkratší doba výroby je 2 týdny. V tomto případě účtujeme přirážku ve výši 200 Kč. (Samozřejmě záleží na množství)

 

Vážení a milí zákazníci a návštěvníci,

vítáme Vás v e-shopu naší keramické dílničky "Keramika Jetto".

Jsme malá dílnička, která pracuje hlavně pro radost. Převážně se zabýváme výrobou různých jmenovek a cedulek, se jménem, číslem ulice nebo čímkoli, podle Vašeho přání. Nabízíme užitkovou a dekorativní keramiku.

Všechno zboží je ruční práce, proto každý kus je originál a může se lišit od vystaveného zboží.

Věříme, že Vám naše výrobky udělají radost a nebo potěší jako dárek.

 

Pár slov o tom, jak vše vlastně vzniká....

Nejdříve se nám dostane do rukou studená a měkká hlína, z ní tvoříme věci i věcičky, některé již zaběhnuté zboží, jindy třeba cedulku podle přání. Nebo chytneme čerstvě vytočený hrnek a ještě do měkkého vyryjeme obrázek, jméno, koníka nebo pejska. Pak nastává čas sušení, je třeba sušit pomalu, nejlépe až 14 dní, jinak výrobek popraská a musí se vyrobit znovu.

Po důkladném usušení a začištění, dáme vše do pece a uděláme tzv. "přežah". Vypaluje se na 850 °C a celý proces, i s chladnutím pece, trvá asi 20 hodin.

Potom se opět výrobek dostává do rukou, glazuje se, hrnečky se vylívají průhlednou glazurou a nakonec ještě vše průhlednou glazurou přestříkáme, aby byl výrobek příjemný na dotek a splňoval vše jak má. Glazury na užitné předměty používáme bezolovnaté, které jsou zdravotně nezávadné.

Po další kontrole vše naložíme do pece a čeká nás druhý a "hlavní" výpal. Ten se provádí až na 1160°C. Asi po 24 hodinách nastává obávaný okamžik. Vypálilo se vše dobře? Nezkroutila se cedulka? Nestekla glazura? Po otevření pece vše zkontrolujeme, někdy objevíme chybičku a zjišťujeme proč se stala. Je to jako alchymie. Když vše dobře dopadne, spadne nám kámen ze srdce. Vždy doufáme, že se Vám, zákazníkům, bude líbit a budete ho rádi používat a přinese Vám radost.

 

Obchod je věnován památce Jany Dvořákové, která ho před lety s láskou založila.

 

"Jako malá jsem objevila keramiku a propadla jejímu kouzlu. A tak to nemohlo dopadnout jinak, než že se stala mou milou prací.

...ten pocit, kdy se z hroudy hlíny něco tvoří,ať je to veselý koník, obrázek se stromem a ptáčkem, hrníček, nebo obyčejný knoflík,je úžasný...a to dvojnásobně! Poprvé, když se "to" vyloupne na svět a podruhé, když s napětím otvírám chladnoucí pec a nedočkavě nakukuji, jak se povedla glazura a jak na mne dýchne horký dech oživlé hlíny, beru ji do rukou, hladím, těším se s ní...

Jana Dvořáková      IN MEMORIAM